TravelFeedTravelFeed Logo
Wakacje na Dominikanie - ile to wszystko kosztuje ?

Wakacje na Dominikanie - ile to wszystko kosztuje ?

September 2021 · 2 min read · Dominican Republic

Ostatni wpis o Santo Domingo był jednym z moich ostatnich wpisów z serii Dominikana z plecakiem. Moja niemal miesięczna podróż dookoła wyspy dobiega końca. Ostatnie dni spędziliśmy jeszcze na chilloucie w małym nadmorskich kurortach, zaproszeni przez tutejszego multimilionera, w resorcie z prywatną plażą, a następnie w skromnym hoteliku w drodze na lotnisko.

Dwa dni temu wróciłem z urlopu spędzonego tym razem w Polsce, więc niebawem pewnie rozpocznie się kolejny cykl artykułów. Ale póki co zostańmy jeszcze w karaibskich klimatach. Na koniec jeszcze kilka krótkich wpisów podsumowujących.

Zastanawiacie się pewnie ile kosztują wakacje na Dominikanie ? Moja odpowiedź brzmi - to zależy. Jeżeli nastawicie się na wakacje w hotelu all inclusive oraz korzystanie z wycieczek fakultatywnych przygotowanych specjalnie dla turystów atrakcji, nastawcie się na duuuże wydatki.

Jeżeli jednak chcecie zwiedzić prawdziwą Dominikanę, to głównym wydatkiem, na jaki musicie się przygotować będzie koszt przelotu. Koszty życia na miejscu są zbliżone do polskich realiów, a w mniej turystycznych miejscowościach dużo niższe niż u nas. Ja za niemal miesięczną objazdówkę po wyspie i odwiedzenie prawie wszystkich miejsc wartych zobaczenia na tej Dominikanie, zapłaciłem ok. 4.000 zł (wszystkie koszty, łącznie z przelotem, zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem, wstępami do atrakcji turystycznych i Parków Narodowych, ubezpieczeniami itd).

Pomnik Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo
Pomnik Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo
Pomnik Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo

Czy to dużo, czy mało. Chyba nie można jednoznacznie stwierdzić. Nie jest to mała kwota, biorąc jednak pod uwagę, że spędziliśmy prawie miesięczne wakacje na Karaibach, myślę, że jak na takie wakacje to jest to bardzo atrakcyjna cena. Gdybyśmy chcieli wykupić podobne wakacje z biurem podróży i odwiedzić wszystkie miejsca, w których byliśmy (załóżmy, że jakieś biuro by się na to zgodziło), musielibyśmy wydać szacunkowo ok. 20 - 25 tys. zł.

Travel Resources for your trip to Dominican Republic

Recommended by TravelFeed

Flights: We recommend checking Kiwi.com to find the best and cheapest flights to Dominican Republic.

Accomodation: Explore the best places to stay in Dominican Republic on Booking.com, Agoda and Hostelworld.

Travel Insurance: Medical emergencies abroad can be pricey, but travel health insurance is not. We always use SafetyWing for affordable and reliable coverage.

Transportation: Use 12go and Omio to find detailed bus and train schedules, making travel planning easier.

Car Rental: For hassle-free car hiring, DiscoverCars is our trusted choice with a wide selection of vehicles.

Internet: Got an eSIM compatible phone? Airalo is perfect for reliable internet access during your trip. Just install it before you go, and you're set!

Day Trips & Tours: We recommend GetYourGuide for a variety of well-organized and enjoyable activities.

Tickets: Save on entrance fees in Dominican Republic with Klook and Tiquets.

Travel Planner: Need a hand planning? Our free travel planner chatbot is your personal guide to Dominican Republic. Chat now.

Disclosure: Posts on TravelFeed may contain affiliate links. See affiliate disclosure.


Share this post