Może zauważyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed, jeżeli nie to polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Doskonale wiem jak trudno się przestawić na coś nowego, przyzwyczajenia i dotychczasowe nawyki sprawiają, że nawet najmniejsze zmiany nas irytują, boimy się nowego, szczególnie w obcym języku (może kiedyś dorobimy się polskiego interfejsu). Dlatego zdecydowałem się pomóc wszystkim krok po kroku wejść w nowe nieznane środowisko, które zafundowali nam deweloperzy projektu Travelfeed.io, a w szczególności @jpphotography.

W takim razie zaczynamy od wpisania w okno adresu przeglądarki internetowej https://travelfeed.io lub kliknięcia w ten link Travelfeed.io. Naszym oczom ukazuje się strona na której od razu możemy przeglądać posty innych użytkowników.

Nas jednak przede wszystkim interesuje tworzenie własnych treści, żeby cieszyć tym innych użytkowników i zarabiać (przy okazji). Logujemy się klikając na "LOGIN" w prawym górnym rogu.

Zanim wybierzecie w jaki sposób się zalogować przeczytajcie poniższe informacje, jeżeli kiedykolwiek wcześniej opublikowaliście chociaż jeden post z tagiem #pl-travelfeed lub #travelfeed to posiadacie konto na Travelfeed.io, najlepiej pierwszy raz zalogować się przez Steemconnect.

1. Użytkownicy, którzy zarejestrowali konto na TraveFeed.io lub zalogowałeś się do swojego konta STEEM przed 20 marca nie powinni mieć problemu z logowaniem przy pomocy Hivesigner lub Steemconnect, Wasze konta HIVE są już połączone wystarczy sprawdzić w ustawieniach, czy posty będą publikowane tam gdzie sobie życzycie.

2. Użytkownicy, którzy zarejestrowali konto na TraveFeed.io lub zalogowałeś się do swojego konta STEEM po 20 marca, to muszą zalogować się za pomocą Steemconnect i podłączyć konto HIVE w ustawieniach.

3. Jeśli nigdy wcześniej nie logowałeś się na TraveFeed.io, ale publikowałeś posty na tagu #travelfeed lub #pl-travelfeed z zewnętrznych frontendów (steemit.com, busy.com lub steempeak.com itp) to Twoje konto również istnieje w TraveFeed.io z Twoją nazwą użytkownika STEEM. Możesz zalogować się za pomocą Steemconnect i podłączyć konto Hive w ustawieniach. Musisz ręcznie włączyć funkcję cross-postingu.

4. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z TraveFeed.io, ale posiadasz konto STEEM lub HIVE, nie posiadasz konta TraveFeed.io, a Twoja nazwa użytkownika STEEM lub HIVE może być odebrana przez każdego. Zaloguj się przez Hivesigner lub Steemconnect już dziś, aby zablokować swoją nazwę użytkownika!

Jeśli posiadasz profil w TraveFeed.io, ale podczas logowania się zostaniesz poproszony o wybranie nazwy użytkownika, prawdopodobnie próbowałeś zalogować się w Hivesigner bez uprzedniego podłączenia konta HIVE do swojego konta TraveFeed.io. Zaloguj się za pomocą Steemconnect i połącz swoje konto HIVE w ustawieniach.

Po zalogowaniu ukazuje się widok "Dashboard". Po prawej stronie ekranu zobaczycie informacje o wcześniejszych postach opublikowanych z tagiem #pl-travelfeed lub #travelfeed.

Myślę, że warto sprawdzić jak Wasze posty prezentują się na Travelfeed.io, powinny Wam się spodobać, gdyż sposób prezentacji treści jest nowoczesny.

Kolejnym krokiem zanim zaczniemy tworzyć swój pierwszy post na tej platformie jest sprawdzenie ustawień "Settings", znajdziecie je na bocznym pasku po lewej stronie.

W moim przypadku konta na STEEM i HiVE są podpięte, gdyby się jednak okazało, że któreś z nich jest wyszarzone, wystraszy kliknąć na suwak obok nazwy blockchain i zostaniecie przeniesieni do narzędzia logowania: Hivesigner lub Steemconnect.

Publikując na platformie Travelfeed.io mamy kilka opcji do wyboru, gdzie nasz post zostanie opublikowany, może to być:

  1. wyłącznie nasz blog na Travelfeed.io;
  2. blog na TraveFeed.io + blockchain STEEM;
  3. blog na TraveFeed.io + blockchain HIVE;
  4. blog na TraveFeed.io + oba blockchainy (STEEM i HIVE).

Wyłącznie od Was zależy, którą opcję wybierzecie w swoich ustawieniach.

Na dziś wystarczy, w następnym poście pomogę Wam opublikować swój pierwszy post na Travelfeed.io.

Chcesz wesprzeć @pl-travelfeed?

1. Obserwuj @pl-travelfeed

2. Dołącz do trailu @pl-travelfeed na Steemauto i HiveVote dzięki temu nie przeoczysz żadnego dobrego postu podróżniczego, a dodatkowo zarobisz na kuracji.

3. Zapraszamy do śledzenia profili TravelFeed Polska w "tradycyjnych" mediach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz na Instagramie!!! Wszędzie tam publikowane są wszystkie posty z tagu #pl-travelfeed w celu zwabienia innych twórców na platformę.

Czym jest TravelFeed?

TravelFeed to społeczność zorganizowana najpierw wokół tagu #travelfeed, a obecnie wokół platformy Travelfeed.io, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać to społeczność Travelfeed.io jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem i Hive. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Aplikacja Travelfeed

Przypominam, że można teraz pobrać i zainstalować na smartphonie wygodną i funkcjonalną aplikację Travelfeed na Androida z Google Play Store.

Dołącz do Steemit Travellers na Discord!

Serwer Steemit Travellers na Discord posiada obecnie ponad 1000 członków i jest miejscem gdzie można spotkać i poczatować z podróżnikami z całego świata. To właśnie tam narodził się pomysł na TravelFeed. Z chęcią odpowiemy Wam na wszelkie nurtujące was pytania dotyczące TravelFeed.