TravelFeedTravelFeed Logo
Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

April 2020 · 4 min read · Łódź Voivodeship

Może zauważyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed, jeżeli nie to polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Ostatnio opublikowałem post jak się zalogować, zmienić ustawienia i zapoznać się z podstawowymi funkcjami platformy Travelfeed.io, w kolejnym poście poradnikowym chciałbym pomóc Wam napisać pierwszy post na tej platformie.

W dwojaki sposób możemy zacząć tworzyć nasz post, wybieramy "Publish" z menu po lewej stronie lub "Write your next awesome travel post" ze środkowego panelu.

Bez względu, którą opcję wybierzemy naszym oczom ukazuje się panel "Easy Editor", gdzie powstanie Wasz kolejny niezapomniany post. Na początek warto nadać chwytliwy (klikalny) tytuł, który będzie wyróżniał Wasz post pośród dziesiątków innych postów.

W centralnej części "Easy Edytora" znajduje się okno w którym piszemy swojego posta...

...wystarczy tylko najechać strzałką na te pole i kliknąć myszką, żeby naszym oczom pokazał się "plusik" przy mrugającym kursorze...

...po najechaniu strzałką na tego "plusa" naszym oczom ukarze się magia, czyli możliwości tego edytora.

Na początek warto przejechać strzałką po tych funkcjach. "T" to tekst, "H" to nagłówek, następnie wstawianie obrazu lub całej galerii itd. W dziecinnie prosty sposób można tworzyć doskonały post.

Jednakże dla tych z Was przyzwyczajonych do edytora postów podobnego do tego z "Steempeak" lub "Peakd" jest również ratunek, po kliknięciu w znajdujacy się w prawym dolnym rogu okna edycji link "SWITCH TO HTML+MARKDOWN EDITOR" otrzymujemy taki widok okna, który przypomina te znane z innych frontendów.

Każdy więc znajdzie dogodny dla siebie sposób edycji doskonałego postu.

Edytor tekstu jest tak zaprojektowany, że nie pozwoli Wam opublikować postu bez spełnienie tych ośmiu podstawowych warunków. Te zaznaczone wykrzyknikiem po spełnieniu same znikają, tak więc jak nadamy tytuł to w zasadzie dwa pierwsze warunki zostaną spełnione. Kolejne spełnicie równie łatwo po napisanie 250 słów tekstu, wstawieniu tagu i określenie lokalizacji miejsca na mapie. Tak więc nie trzeba się zbytnio przejmować tymi warunkami.

Po zakończeniu pisania postu należy określić język w jakim post został napisany.

Jednym z kilku języków do wyboru jest polski, gdy Wasz post jest po polsku wybierzcie ten język. Twórcy tej platformy informują, że "można wybrać tylko jeden język. Zachęcamy do pisania oddzielnych postów dla każdego języka zamiast dwujęzycznych, ponieważ dwujęzyczne posty są często trudne do odczytania". Tak więc jeżeli wybierzecie polski piszcie po polsku, a kiedy zdecydujecie się na angielski piszcie wyłącznie po angielsku.

Kolejną ważną sprawą przy pisaniu postu są tagi, tu określone jako "Topics". po wyborze języka polskiego nie musicie już wpisywać tagu #pl-travelfeed, gdyż post trafi do community PL-TRAVELFEED, ale nie zapominajcie o tagu #polish i innych ważnych.

Ostatnim ważnym elementem przed publikacją postu jest określenie lokalizacji miejsca o którym piszecie. Można to zrobić w dwojaki sposób albo w wyszukiwarce mapy szukacie interesujące Was miejscowości, albo wskazujecie te miejsce na bezpośredni wskaźnikiem na mapie.

W tym przykładzie wpisałem w wyszukiwarkę "Polska" i widzimy, że wskaźnik ustawił się nad terytorium naszego kraju, a dokładnie nad województwem Kujawsko-Pomorskim, dostaliśmy w związku z tym do wyboru te dwie możliwości jako wskazanie i ułatwienie dla czytelników, którzy chcieliby znaleźć to miejsce łatwo na mapie.

Myślę, że ten krótki poradnik powinien wystarczyć do stworzenia przez Was niezwykłego postu podróżniczego dla polskiej społeczności.

Chcesz wesprzeć @pl-travelfeed?

1. Obserwuj @pl-travelfeed

2. Dołącz do trailu @pl-travelfeed na Steemauto i HiveVote dzięki temu nie przeoczysz żadnego dobrego postu podróżniczego, a dodatkowo zarobisz na kuracji.

3. Zapraszamy do śledzenia profili TravelFeed Polska w "tradycyjnych" mediach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz na Instagramie!!! Wszędzie tam publikowane są wszystkie posty z tagu #pl-travelfeed w celu zwabienia innych twórców na platformę.

Czym jest TravelFeed?

TravelFeed to społeczność zorganizowana najpierw wokół tagu #travelfeed, a obecnie wokół platformy Travelfeed.io, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać to społeczność Travelfeed.io jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem i Hive. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Ready to Blog & Earn?

With TravelFeed, easily start your own travel blog and earn as you go. It's the smart platform for travelers who want to profit from their passion. Create a free account

Aplikacja Travelfeed

Przypominam, że można teraz pobrać i zainstalować na smartphonie wygodną i funkcjonalną aplikację Travelfeed na Androida z Google Play Store.

Dołącz do Steemit Travellers na Discord!

Don't Forget: Get Travel Health Insurance!

To make your trip a worry-free experience, TravelFeed recommends SafetyWing Nomad Insurance. It provides comprehensive health coverage while you travel, so you can focus on exploring, not the unexpected. Get a quote here

Serwer Steemit Travellers na Discord posiada obecnie ponad 1000 członków i jest miejscem gdzie można spotkać i poczatować z podróżnikami z całego świata. To właśnie tam narodził się pomysł na TravelFeed. Z chęcią odpowiemy Wam na wszelkie nurtujące was pytania dotyczące TravelFeed.


Travel Resources for your trip to Poland

Recommended by TravelFeed

Flights: We recommend checking Kiwi.com to find the best and cheapest flights to Poland.

Accomodation: Explore the best places to stay in Poland on Booking.com, Agoda and Hostelworld.

Travel Insurance: Medical emergencies abroad can be pricey, but travel health insurance is not. We always use SafetyWing for affordable and reliable coverage.

Transportation: Use 12go and Omio to find detailed bus and train schedules, making travel planning easier.

Car Rental: For hassle-free car hiring, DiscoverCars is our trusted choice with a wide selection of vehicles.

Internet: Got an eSIM compatible phone? Airalo is perfect for reliable internet access during your trip. Just install it before you go, and you're set!

Day Trips & Tours: We recommend GetYourGuide for a variety of well-organized and enjoyable activities.

Tickets: Save on entrance fees in Poland with Klook and Tiquets.

Travel Planner: Need a hand planning? Our free travel planner chatbot is your personal guide to Poland. Chat now.

Disclosure: Posts on TravelFeed may contain affiliate links. See affiliate disclosure.


Share this post