Przyjąłem zasadę, żeby odbyło się demokratyczne głosowanie, to co najmniej 4 autorów musi opublikować co najmniej 5 postów, żeby był jakichkolwiek wybór dla głosujących. W mijającym tygodniu opublikowano 9 postów od 6 autorów, w związku z tym głosowanie na najlepszy post podróżniczy mijającego tygodnia tagu #PL-TRAVELFEED jest jak najbardziej zasadne. To są wasze posty i waszą decyzją są wybierane demokratycznie najlepsze posty z opublikowanych w ubiegłym tygodniu, wszystko zależy od Twojego głosu. Wybieramy tylko trzy posty.

2024-19.png

W TYM TYGODNIU MACIE DO WYBORU NASTĘPUJĄCE POSTY:

@klub-wloczykijowPętla na trzy schroniska. Krawców Wierch, Rysianka i Hala Lipowska - ze Złatnej z niespodzianką
2024-19-01.jpg
"Pętla na trzy schroniska w Beskidzie Żywieckim nie stanowi większego problemu - można wymyślić ich kilka. Klasykiem jest trasa z Halą Boraczą, Lipowską i Rysianką z Żabnicy Skałka. Mniej popularna, ale chętnie uczęszczana jest pętla z Rycerki Górnej z Wielką Raczą, Przegibkiem i Halą Rycerzową."
@olusiuWhat flowers bloom in Krakow's quarries – Liban in April
2024-19-02.jpg
"Na mapie Krakowa doszukać się można 5 nieczynnych już kamieniołomów i są to kamieniołomy Bodzów, Bogucianka, Liban, Mydlniki i Zakrzówek. Dzisiaj zapraszam na relacje fotograficzną z kwietniowej wizyty w kamieniołomie Liban."
@gwyddpelRelacja z dwunastu dni na Wiśle oraz w Krakowie, ogólnie w drodze (cześć pierwsza dzień pierwszy - dzień piaty ) 26-30 kwietnia
2024-19-03.jpg
"Powrót do miasteczka po prawie dwu tygodniowym wyjeździe to dziwna sprawa. Nie było zbytnio warunków do codziennych wpisów, więc przydałoby się naprędce podsumować wyjazd. Ogólnie to przed nim miałem nawet chwilami pisarski blok (czułem, że szukanie na siłę tematów jest czymś sztucznym) wyjazd dostarczył więcej niż potrzeba paliwa do kontemplacji i tej tu zwyczajowej pisaniny."
@olusiuWhat flowers bloom in Krakow's quarries – Mydlniki in April
2024-19-04.jpg
"Na mapie Krakowa doszukać się można 5 nieczynnych już kamieniołomów i są to kamieniołomy Bodzów, Bogucianka, Liban, Mydlniki i Zakrzówek. Dzisiaj zapraszam na relacje fotograficzną z kwietniowej wizyty w kamieniołomie Mydlniki."
@olusiuAround Iran no. 6 – Isfahan
2024-19-05.jpg
"Dyskutować i spierać można się na każdy temat z wyjątkiem jednego: „Isfahan jest najpiękniejszym miastem w Iranie”. Ta licząca około 2 miliony mieszkańców aglomeracja jest trzecim największym miastem w Iranie. Od stolicy Iranu, Isfachan położony jest w odległości około 350 km na południe, a co za tym idzie klimat wokół miasta staje się jeszcze bardziej gorący, jeszcze bardziej pustynny."
@klub-wloczykijowZielony szlak Wincentego Pola. Odcinek 1: Stróże - Nowica. Weekendowa wędrówka w Beskidzie Pustym
2024-19-06.jpg
"Zielony szlak Wincentego Pola to 83km w Beskidzie Niskim i Sądeckim. Chociaż na trasie są tak znane miejscowości jak Wysowa-Zdrój, Krynica-Zdrój i Muszyna, to pierwszy odcinek prowadził w... Beskidzie Pustym. 23km w sobotę, przy ładnej pogodzie i nie spotkaliśmy żadnych turystów."
@browerySluis & Cadzand-Bad, Holandia
2024-19-07.jpg
"W dni tak słoneczne i ciepłe jak było wczoraj, ciągnie człowieka nad morze, w najgorszym przypadku w jego pobliże. Belgia dysponuje również dostępem do morza, ale w słoneczne dni można odnieść wrażenie, że wszyscy mieszkańcy tego kraju odczuwają potrzebę, żeby to sprawdzić na własne oczy. Dlatego wybraliśmy wybrzeże Morza Północnego po Holenderskiej stronie granicy."
@waderaWokół półwyspu Snæfellsnes - wodospady Svöðufoss i Kerlingarfoss
2024-19-08.jpg
"Zaskakuje mnie tempo zmian w otoczeniu. Ledwo co walczyliśmy z zaspami, a już wielkimi krokami nadchodzą białe noce. Ciężko się zebrać do spania - zawsze coś zza kotar prześwituje. Super jest to, że jeśli nie mam dyżuru na telefonie, to po pracy zostaje dużo dnia do wykorzystania. Na razie objeżdżam okolicę, na większą wyprawę przyjdzie czas w sierpniu."
@rsphotosBasilica of Santa Maria della Salute in Venice
2024-19-09.jpg
"Bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji to barokowy kościół z XVII wieku, który powstał jako wotum dziękczynne za wyzwolenie od zarazy (w latach 1630-31 zmarło prawie 1/3 ludności miasta). Znajduje się przy wschodnim początku Kanału Grande i jest to charakterystyczna budowla tego miasta. Kopuły kościoła można zobaczyć na najbardziej popularnych zdjęciach z tego miasta wykonywanych głownie z mostu Ponte dell’Accademia."

GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZY POST TYGODNIA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO WEDŁUG PONIŻSZYCH ZASADACH:

  1. Głosowanie odbywa się według zasady 3-2-1, czyli najlepszy post 3 pkt, drugi post - 2 pkt, trzeci post - 1 pkt.

  2. W przypadku więcej niż jednego postu tego samego autora, gdy głosujący nie wskaże konkretnego postu, punkty będą zaliczane do pierwszego w kolejności postu;

  3. Autor zgłoszonego tekstu nie może głosować na swoje posty, za udział w głosowaniu jego post otrzyma dodatkowe 3 pkt (w przypadku większej liczby zgłoszonych postów, dodatkowe punkty przypisane zostaną pierwszemu z opublikowanych postów);

  4. Głosować można do niedzieli 19 maja 2024 roku do godziny 18;

  5. Wygrywają posty, które otrzymały największą liczbą punktów w swojej kategorii;

  6. W niedzielę wieczorem ukaże się post, w którym ogłoszony zostanie "Najlepsze podróżnicze posty tygodnia” oraz dwa wyróżnione posty;

PODZIAŁ NAGRÓD DLA NAJLEPSZEGO POSTU, POSTÓW WYRÓŻNIONYCH I GŁOSUJĄCYCH

Zasady nagradzania, autorzy najlepszych postów tygodnia tagu #pl-travelfeed oprócz prestiżowego tytułu "Najlepszy post tygodnia" otrzymują nagrody po 40% zarobków postu, w którym zostanie to ogłoszone, autorzy dwóch wyróżnionych postów otrzymują po 20% zarobków postu, w którym zostanie to ogłoszone.

Proszę głosować w komentarzach pod postem.

Zanim przejdę do postów, które zostały opublikowane na tagu #pl-travelfeed w mijającym tygodniu, chciałbym przypomnieć, żeby używać tagów #polish i #pl-travelfeed pośród pierwszych pięciu, w przeciwnym wypadku, może się zdarzyć, że ciekawy post umknie naszej uwadze. Szkoda, żeby takie ciekawe posty przechodziły bez echa. Nie zapominajcie, że używając tagów #polish i #pl-travelfeed musi być choć w części po polsku.

Zachęcamy do publikowania postów przy użyciu travelfeed.io (wielopoziomowej platformy blogowej dla podróżników). Publikując tam posty wspierasz rozwój @pl-travelfeed, gdyż niewielki procent zarobionych przez Twój post środków wzbogaca Hive Power tego konta. Ponadto co miesiąc travelfeed.io wypłaca @pl-travelfeed płynne środki, które są wynagrodzeniem za kurację polskich treści. Środki te są wykorzystywane na nagrody w cotygodniowych konkursach na NAJLEPSZY POST TAGU #PL-TRAVELFEED.

WAŻNE!!!

Kiedy publikujecie post w travelfeed.io oprócz wyboru Polish zwróć uwagę na zakładkę gdzie to ma być opublikowane. Po prawej stronie na dole jest zakładka "VISIBILITY", gdzie znajdziecie wszystkie platformy na których Was post będzie opublikowany, po rozwinięciu "HIVE" zobaczysz kilka funkcji, a na końcu wybór communities, nie wiem dlaczego z automatu wybrany jest "Haveyoubeenhere", trzeba zmienić na PL-TRAVELFEED.

ZAPRASZAM NA CZAT PL-TRAVELFEED

Posty do cotygodniowego głosowania mogą być zgłaszane przez cały tydzień, do niedzieli wieczór, kiedy to jest publikowany kolejny post podsumowujący tydzień na tagu #pl-travelfeed. Zapraszam do publikowania, gdyż podróże nie muszą być dalekie i kosztowne, post ze spaceru po rodzinnym mieście ciekawie napisany i udokumentowany ładnymi zdjęciami może być równie wartościowy jak post z dalekich zakątków świata, nie zapominajcie o zasadzie 250 słów.

Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Chcesz wesprzeć @pl-travelfeed?

  1. Obserwuj @pl-travelfeed

  2. Dołącz do trailu @pl-travelfeed na Steemauto i HiveVote dzięki temu nie przeoczysz żadnego dobrego postu podróżniczego, a dodatkowo zarobisz na kuracji.

  3. Zapraszamy do śledzenia profili TravelFeed Polska w "tradycyjnych" mediach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz na Instagramie!!! Wszędzie tam publikowane są wszystkie posty z tagu #pl-travelfeed w celu zwabienia innych twórców na platformę.

Czym jest TravelFeed?

TravelFeed to społeczność zorganizowana najpierw wokół tagu #travelfeed, a obecnie wokół platformy Travelfeed.io, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać to społeczność Travelfeed.io jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem i Hive. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Aplikacja Travelfeed

Przypominam, że można teraz pobrać i zainstalować na smartphonie wygodną i funkcjonalną aplikację Travelfeed na Androida z Google Play Store.