Przyjąłem zasadę, żeby odbyło się demokratyczne głosowanie, to co najmniej 4 autorów musi opublikować co najmniej 5 postów, żeby był jakichkolwiek wybór dla głosujących. W mijającym tygodniu opublikowano 10 postów od 7 autorów, w związku z tym głosowanie na najlepszy post podróżniczy mijającego tygodnia tagu #PL-TRAVELFEED jest jak najbardziej zasadne. To są wasze posty i waszą decyzją są wybierane demokratycznie najlepsze posty z opublikowanych w ubiegłym tygodniu, wszystko zależy od Twojego głosu. Wybieramy tylko trzy posty.

2024-16.png

W TYM TYGODNIU MACIE DO WYBORU NASTĘPUJĄCE POSTY:

@olusiuMy mountain hikes no. 20 – Brocken spectre on Klin
2024-16-01.jpg
"O tym, że zima w Tatrach potrafi być magiczna przekonałem się już za moim pierwszym zimowym wyjściem w Tatry. To miał być zwykły jesienny wyjazd w Tatry Zachodnie, ale jako że był początek grudnia to na kilka dni przed wyjazdem zaczął padać pierwszy tego roku śnieg wiec krajobraz zrobił się trochę taki jesienno-zimowy."
@raciboBursztynowa Góra - ciekawe miejsce na Kaszubach do odwiedzenia
2024-16-02.jpg
"Oczekiwania turystyczne czasami są wielkie. Mogą być ode spowodowane przez spektakularną nazwę. Wydaje mi się, że taką nazwą jest "Bursztynowa Góra". Gdy przeglądamy mapy przedwojenne z niemieckim Gdańskiem i Pomorzem to romantyczne nazwy nietrudno znaleźć. Przykłady to bliskie mi Dolina Elfów, Dolina Radości, czy Góra Trzech Panów."
@waderaZazieleni się, zakwitnie kilka drzew - aktualizacja kwietniowa
2024-16-03.jpg
"Do Grundo wiosna wjechała o czasie, tyle że cała na biało. No i co zrobisz. Zdarzyły się kilkudniowe, cieplejsze epizody, ale ogólnie śnieg leży niemal bez przerwy odkąd wróciłam, czyli od grudnia. W pracy odwołane rezerwacje i telefony od gości, którzy utknęli gdzieś w drodze zdarzają się często."
@raciboOprowadzanie po Oruni
2024-16-04.jpg
"Pierwszy raz oprowadzałem po Oruni. W końcu trafiło się takie oprowadzanie. Dla mnie było to naprawdę ciekawe doświadczenie bo grupy zupełnie omijają tę dzielnicę Gdańska. W Parku Oruńskim byłem kilkukrotnie, ale zawsze prywatnie. Zawsze przy okazji spacerów, często spacerów poświątecznych."
@stafhalrGliwice - parę słów, trochę zdjęć i wspomnień
2024-16-05.jpg
"Gliwice – moje rodzinne miasto – pojawiało się w moich wpisach kilkukrotnie, wracam do niego dzisiaj ponownie. Oprócz fotografii z Gliwic, które przyporządkowane mam do danych tematów, kilka uparcie nie chce mi pasować do żadnego cyklu, a lubię je i chciałbym je tutaj umieścić."
@grupa-rowerowaExpedition: Opava Silesia day 1
2024-16-06.jpg
"U Was też dzisiaj pada? No cóż - ostatni moment na zamknięcie wspomnień z poprzedniego sezonu. Czas już szykować bieżący. A tymczasem wracamy myślami na Śląsk... Śląsk Opawski – brzmi jak jakiś zakątek, którego szukamy na mapie Polski. No nie tym razem - pamiętajmy że nie cały Śląsk jest w aktualnych granicach naszego kraju."
@olusiuAround Iran no. 1 - Hitchhiking to the border of Iran
2024-16-07.jpg
"Sytuacja na bliskim wschodzie na początku II kwartały roku 2024 jest wyjątkowo napięta. Nazwy państw Izrael i Palestyna przewijają się w każdym jednym wydaniu wiadomości telewizyjnych. W ostatnim tygodniu coraz częściej wśród tych dwóch nazw pojawia się nazwa trzeciego kraju czyli Iranu."
@rsphotosSome random places in the historic center of Verona
2024-16-08.jpg
"Spacerując cały dzień po Weronie nie jest możliwe aby w każdym ciekawym miejscu wykonać zdjęcia, ponieważ zwiedzanie trwało by zbyt długo i zobaczyłbym dużo mniej niż bym chciał. Dodatkowo szybko wyczerpałbym miejsce na karcie w aparacie. Dlatego przedstawię tutaj kilka losowych miejsc ze zdjęciami wykonanymi podczas spaceru po historycznym centrum tego pięknego miasta."
@olusiuAround Iran no. 2 - Tabriz
2024-16-09.jpg
"Po dotarciu do Tabriz zaczęliśmy się rozglądać za jakimiś atrakcjami, a w tym niepozornym mieście jest ich niemało. Wystarczy wspomnieć, że w Tabriz mieści się jeden z najstarszych bazarów na bliskim wschodzie, który jest jednocześnie największym zadaszonym bazarem na świecie."
@rsphotosPiazza San Marco in Venice
2024-16-10.jpg
"Plac Świętego Marka (Piazza San Marco) to najbardziej znany i popularny plac w Wenecji. Jest to jedyna przestrzeń w tym mieście, która ma nazwę "piazza". Przez wielu jest również jednym z najpiękniejszych na świecie. Będąc tam, przyznaję, że jest rzeczywiście wspaniały i robi duże wrażenie."

GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZY POST TYGODNIA BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO WEDŁUG PONIŻSZYCH ZASADACH:

  1. Głosowanie odbywa się według zasady 3-2-1, czyli najlepszy post 3 pkt, drugi post - 2 pkt, trzeci post - 1 pkt.

  2. W przypadku więcej niż jednego postu tego samego autora, gdy głosujący nie wskaże konkretnego postu, punkty będą zaliczane do pierwszego w kolejności postu;

  3. Autor zgłoszonego tekstu nie może głosować na swoje posty, za udział w głosowaniu jego post otrzyma dodatkowe 3 pkt (w przypadku większej liczby zgłoszonych postów, dodatkowe punkty przypisane zostaną pierwszemu z opublikowanych postów);

  4. Głosować można do niedzieli 28 kwietnia 2024 roku do godziny 18;

  5. Wygrywają posty, które otrzymały największą liczbą punktów w swojej kategorii;

  6. W niedzielę wieczorem ukaże się post, w którym ogłoszony zostanie "Najlepsze podróżnicze posty tygodnia” oraz dwa wyróżnione posty;

PODZIAŁ NAGRÓD DLA NAJLEPSZEGO POSTU, POSTÓW WYRÓŻNIONYCH I GŁOSUJĄCYCH

Zasady nagradzania, autorzy najlepszych postów tygodnia tagu #pl-travelfeed oprócz prestiżowego tytułu "Najlepszy post tygodnia" otrzymują nagrody po 40% zarobków postu, w którym zostanie to ogłoszone, autorzy dwóch wyróżnionych postów otrzymują po 20% zarobków postu, w którym zostanie to ogłoszone.

Proszę głosować w komentarzach pod postem.

Zanim przejdę do postów, które zostały opublikowane na tagu #pl-travelfeed w mijającym tygodniu, chciałbym przypomnieć, żeby używać tagów #polish i #pl-travelfeed pośród pierwszych pięciu, w przeciwnym wypadku, może się zdarzyć, że ciekawy post umknie naszej uwadze. Szkoda, żeby takie ciekawe posty przechodziły bez echa. Nie zapominajcie, że używając tagów #polish i #pl-travelfeed musi być choć w części po polsku.

Zachęcamy do publikowania postów przy użyciu travelfeed.io (wielopoziomowej platformy blogowej dla podróżników). Publikując tam posty wspierasz rozwój @pl-travelfeed, gdyż niewielki procent zarobionych przez Twój post środków wzbogaca Hive Power tego konta. Ponadto co miesiąc travelfeed.io wypłaca @pl-travelfeed płynne środki, które są wynagrodzeniem za kurację polskich treści. Środki te są wykorzystywane na nagrody w cotygodniowych konkursach na NAJLEPSZY POST TAGU #PL-TRAVELFEED.

WAŻNE!!!

Kiedy publikujecie post w travelfeed.io oprócz wyboru Polish zwróć uwagę na zakładkę gdzie to ma być opublikowane. Po prawej stronie na dole jest zakładka "VISIBILITY", gdzie znajdziecie wszystkie platformy na których Was post będzie opublikowany, po rozwinięciu "HIVE" zobaczysz kilka funkcji, a na końcu wybór communities, nie wiem dlaczego z automatu wybrany jest "Haveyoubeenhere", trzeba zmienić na PL-TRAVELFEED.

ZAPRASZAM NA CZAT PL-TRAVELFEED

Posty do cotygodniowego głosowania mogą być zgłaszane przez cały tydzień, do niedzieli wieczór, kiedy to jest publikowany kolejny post podsumowujący tydzień na tagu #pl-travelfeed. Zapraszam do publikowania, gdyż podróże nie muszą być dalekie i kosztowne, post ze spaceru po rodzinnym mieście ciekawie napisany i udokumentowany ładnymi zdjęciami może być równie wartościowy jak post z dalekich zakątków świata, nie zapominajcie o zasadzie 250 słów.

Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Chcesz wesprzeć @pl-travelfeed?

  1. Obserwuj @pl-travelfeed

  2. Dołącz do trailu @pl-travelfeed na Steemauto i HiveVote dzięki temu nie przeoczysz żadnego dobrego postu podróżniczego, a dodatkowo zarobisz na kuracji.

  3. Zapraszamy do śledzenia profili TravelFeed Polska w "tradycyjnych" mediach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz na Instagramie!!! Wszędzie tam publikowane są wszystkie posty z tagu #pl-travelfeed w celu zwabienia innych twórców na platformę.

Czym jest TravelFeed?

TravelFeed to społeczność zorganizowana najpierw wokół tagu #travelfeed, a obecnie wokół platformy Travelfeed.io, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać to społeczność Travelfeed.io jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem i Hive. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Aplikacja Travelfeed

Przypominam, że można teraz pobrać i zainstalować na smartphonie wygodną i funkcjonalną aplikację Travelfeed na Androida z Google Play Store.